» Domain Authority یا اعتبار دامنه چیست؟

Domain Authority یا اعتبار دامنه چیست؟

تا حالا شده بخواهید اعتبار دامنه را به یکی از مشتری هایتان یا یکی از کارآموزها یا همکارهای تازه واردتان که هیچ گونه آشنایی با سئو ندارند، توضیح بدهید، ولی ندانید که از کجا باید شروع کنید؟! در این مقاله به شما آموزش می دهیم تا چطوری این موضوع را طوری برای این افراد بشکافید که نه به از حجم زیاد اطلاعاتی که به آنها می دهید بترسن و نه گنگ و سردرگم بمانند. پس همراه ما باشید تا به بررسی کامل این موضوع بپردازیم.


اهمیت اعتبار دامنه و توضیح آن به زبان ساده

حتما شما هم این را می دانید که توضیح دادن سئو و مزایای سئو می تواند کار خیلی دشواری باشد مخصوصا اگر بخواهید جوری توضیح بدهید که فرد از شنیدن آن همه اطلاعات نترسد. کانسپت های زیادی در این بین وجود دارد ولی نکته ی مهم این است که شما به گونه ای این مقوله را به این افراد علل خصوص به مشتریان خود توضیح دهید که آنها متوجه این امر مهم شوند و بدانند چه نوع اقداماتی در این بین می تواند سبب شود تا کسب و کار آنها رونق گیرد. پیشنهاد ما به شما این است که این موضوع را به ساده ترین حالت ممکن توضیح دهید چراکه این موضوع به اندازه ی کافی برای افراد غیر آشنا با سئو پیچیده خواهد بود.


فاکتورهای رتبه بندی به هنگام جستجوی کاربر

فاکتورهای رتبه بندی به هنگام جستجوی کاربرفاکتورهای رتبه بندی به هنگام جستجوی کاربر

خب برای شروع باید فرض کنیم فردی می خواهد بنا به دلایلی در اینترنت سرچ کند. یکی از موتور های جستجو را باز می کند و چیزی را تایپ می کند و بعد منتظر مشاهده ی نتیجه ی جستجو می شود. حالا به نتیجه ی سرچ کاربر فکر کنید، چرا این نتیجه به کاربر نمایش داده شده است؟ دلیل این است که فاکتورهای رتبه بندی جستجو به این نتیجه رسیده اند که اینها بهترین نتایج جستجو برای پرسش و یا کلمه کلیدی و یا آن عبارتی هستند که کاربر آن را در موتور جستجو سرچ کرده است. پس برای شروع سئو برای مشتری و اعتبار دامنه و اهمیت آن، شروع از این نقطه می تواند به آنها درکی از کلیت موضوع دهد.


ارتباط محتوا با کلیت صفحه

صفحات شما و محتوای شما در آن باید با هدفی که از ایجاد آن صفحه در سایت داشته اید، یکسان باشد در نتیجه نمی توان از اهمیت محتوا، کلمات و عبارات کلیدی و هر آنچه که در سایت است غافل شد. بهتر است بدانید که برای درک مفید تر از اینکه تولید محتوا چیست و تاثیر آن بر روی سئوی سایتتان چیست، لازم است تا در این زمینه مطالعات فراوانی داشته باشید تا بتوانید محتوایی سئو محور داشته باشید.


لینک ها

وجود لینک ها، میزان اعتباری که این لینک ها برای سایت های دیگر دارند و همچنین پاسخ به این سوال ها که آیا این اعتبار به واسطه ی محتوای قدرتمند موجود در وب سایت شما کسب شده یا نه؟ و اینکه آیا می توان از وب سایت های دیگر به واسطه ی این لینک ها به سایت شما دسترسی پیدا کرد، می تواند برای شما مهم تلقی شود چرا که پیوند ها یا همان لینک ها در واقع اعتبار شما هستند که باید در سئوی داخلی سایت و سئو ی خارجی از آنها بهره گرفت و هر سایتی که از شما لینکی بگذارد بدین معنا تلقی می شود که به شما و اعتبارتان رای مثبت داده است. حالا تصور کنید سایت های بیشتری به شما این رای را دهند بدون شک اعتبار شما با این رای ها روز به روز افزایش خواهند یافت.


کیفیت لینک ها

کیفیت لینک هاکیفیت لینک ها

یادمان باشد که کیفیت از مهم ترین مباحثی است که در مقوله ی لینک سازی باید به آن توجه کنیم. لینک هایی از سایت هایی که از خود آن سایت نیز لینک های زیادی منتشر شده است می تواند ارزش بیشتری داشته باشد و به موفقیت لینک سازی شما کمک کند. می توان نتیجه گرفت که ارزش لینک های موجود از سایت شما در وب سایت هایی که دارای اعتبار بالاتری هستند، به مراتب بیشتر از وجود لینک هایی از شما در سایت هایی است که اعتبار چندانی ندارند. پس باید دانست که کمیت و البته کیفیت لینک ها است که می تواند عاملی برای رتبه بندی سایت شما و به نمایش گذاری آن در موتور های جستجو به هنگام سرچ کاربران باشد. پس اگر نمی دانید که در سایت شما نقش بک لینک چیست بهتر است که مقاله ی ما را در این زمینه مطالعه کنید.


عوامل موثر در عدم رتبه گیری سایت

اگر یک صفحه از یک سایت رتبه ی درستی نگیرد تنها دو عامل در این بین می تواند سبب این عدم رتبه گیری شود:

  1. صفحه هیچ ارتباطی با موضوع و محوریتی که از آن انتظار می رود نداشته باشد.
  2. صفحه نتوانسته باشد اعتبار کافی را از سایت های دیگر به دست آورد.

پیج رنک

PageRank که با حرف P بزرگ و R بزرگ نوشته می شود نام خود را از یکی از موسسان گوگل گرفته است و در گذشته ی نه چندان دور می توانست به ارزیابی سایت کمک کند اما در حال حاضر گزارش این ارزیابی در اختیار ما قرار نمی گیرد و با استفاده از ابزارهای سئو می توان از اطلاعاتی در این خصوص دریافت کرد.


اعتبار دامنه در ارزیابی آن با ابزار های مختلف

اعتبار دامنه در ارزیابی آن با ابزار های مختلفاعتبار دامنه در ارزیابی آن با ابزار های مختلف

ماز یک معیار سنجی در بخش ابزار های سئو دارد، ابزار های سئو که معیار هایی برای سنجش می باشند در سایت های زیادی وجود دارند که هر کدام از آنها نام مشخصی دارند و نام آن در ماز به اعتبار دامنه شناخته شد برای مثال این سنجش در الکسا با نام Competitive Power یا همان قدرت رقابتی می باشد و یا در SEMrush این ابزار سنجشی را با نام امتیاز اعتباری یا Authority Score می شناسیم. باید بدانیم که در واقع تمامی این ابزار ها مشابه یکدیگر هستند و یک کار را انجام می دهند. اما اینکه شما کدام یک را برای سنجش سایت انتخاب می کنیم به انتخاب سئو کار و سلیقه ی او می باشد. با استفاده از این ابزار ها می توان میزان اعتبار دامنه یک سایت و اینکه آیا می توان به این سایت اعتماد کرد یا خیر را متوجه شد.


دنیای رقابتی لینک ها را جدی بگیرید

دنیای رقابتی لینک ها را جدی بگیریددنیای رقابتی لینک ها را جدی بگیرید

شاید به نظر شما هم منصفانه نباشد، چرا که بعضی از سایت ها دارای هزاران لینک می باشند و اعتباری بدون انکار دارند و برخی دیگر تنها تعداد محدودی لینک دارند. پس رقابت بین این دو نمی تواند عادلانه باشد بله درست است دقیقا همینطور است و شما باید بدانید در این میدان رزم در کدام تیم می خواهید قرار بگیرید. تیمی که تمامی سلاح های جنگی را دارد یا تیمی که تنها با آب پاش آماده ی رزم شده است. پر واضح است که یک تیم سئوی قوی و با تجربه در این میان می تواند به شما کمک کند تا در تیم قوی تر قرار گیرید و با بهبود سئو سایت خود شانس بیشتری برای برنده شدن داشته باشید.


تفاوت اعتبار لینک ها در سایت های مختلف

تفاوت اعتبار لینک ها در سایت های مختلفتفاوت اعتبار لینک ها در سایت های مختلف

منحنی بالا نشانی از ارتباط اعتبار یک سایت و میزان لینک های موجود در آن سایت است پس سایت های بزرگتر و می توانند اعتبار بیشتری برای شما به نسبت وب سایت های کوچک و بلاگ ها برایتان به ارمغان آورند. پس در ابتدا با ابزارهای آنالیزی مانند ماز در اعتبار دامنه و دیگر اعتبارات یک سایت را بسنجید تا بتوانید در راه درستی از لینک سازی قدرم بردارید.


میزان سختی کلمه کلیدی انتخابی برای محتوای صفحات شما

برای انتخاب کلمه کلیدی مناسب و اطلاع از اینکه چه کلمه ی کلیدی می تواند به شما کمک کند تا نتیجه ی بهتری برای دریافت اعتبار بالاتر کنید، می توانید از ابزار های سئو مانند ابزار موجود در سایت ماز استفاده کنید برای مثال عبارت “مربیگری بیسبال ” می تواند عدد ۴۶ را برای تعیین میزان سختی به شما نمایش دهد و این در حالیست که عبارت مربیگری اسکواش عددی با سختی ۱۸ را به شما نمایش خواهد داد. چرا که این ورزش کمتر از بیسبال برای عموم مردم شناخته شده است، پس محتوای کمتری از آن موجود است و شما با رقبای کمتری در این زمینه به رقابت خواهید پرداخت.


کلام پایانی در خصوص اعتبار دامنه

در نهایت می توانیم بگوییم که اعتبار دامنه یک پروکسی برای سنجش در داخل گوگل است که می توان به آن از طریق ابزارهای سئو دسترسی پیدا کرد. درک اعتبار دامنه ی یک سایت و یا همان دامین آتوریتی می تواند به ما کمک کند تا متوجه شویم پتانسیل یک سایت برای رتبه گیری چقدر خواهد بود. اگر عبارت Domain Authority با حرف D بزرگ و A بزرگ نوشته شود به این معناست که این نوع اعتبار سنجی، تنها متعلق به ماز می باشد. تمامی این موارد در این مقاله ذکر شد تا به شما بگوییم که می توانید برای توضیح این مبحث به مشتریان خود ساده ترین و ابتدایی ترین راه ممکن را انتخاب کنید.


فرم ارسال نظر